Кейн и Сон сразиха Арсенал, Тотнъм взе дербито по Моуриньовски

Кейн и Сон сразиха Арсенал, Тотнъм взе дербито по Моуриньовски Снимка: Getty Images

С голове на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, Тотнъм срази Арсенал с 2:0 у дома в дербито на Северен Лондон.

Златното дуо на "шпорите" за пореден път през този сезон беше на топ ниво и изработи двете попадения, за да донесе трите точки на тима си и да го върне на върха във Висшата лига.

Тотнъм изкова успеха по типичния за Жозе Моуриньо начин, като остави съперника да играе, изчака грешките му и го наказа на контраатака.

Сон откри в 13-ата минута, след като получи подаване от Кейн, освободи се и с фалцов удар от около 20 метра завъртя топката в далечния ъгъл за 1:0.

В самия край на първата част дойде и вторият удар на Тотнъм.

Ло Селсо изнесе много бързо една топка, а Арсенал беше съвсем неподготвен и остана в ситуация двама на четирима. Сон напредна и изведе Кейн, който с левия крак изстреля зверска тупалка и гредата му помогна, за да направи 2:0.

През втората част домакините показаха, че са доволни от този резултат, а Арсенал нямаше сили да промени развоя.

"Топчиите" опитваха атаки през цялото време, но те не доведоха до нещо кой знае какво.

Така в класирането тимът на Моуриньо отново е на върха с 24 т., две пред втория Челси. Ако Ливърпул победи днес, ще се изравни по точки със Спърс.