Кейн не беше нужен на Тотнъм, за да удари шампиона Сити

Тотнъм победи Манчестър Сити у дома с 1:0 в двубой от първия кръг на Висшата лига. Лондончани бяха без голямата си звезда Хари Кейн, който цяло лято е свързван с трансхер при шампионите, но и без него взеха трите точки.

Мачът започна интересно от първите минути, а превесът бе на страната на Сити. Неразчетено излизане на Лорис можеше да доведе до попадение в неговата врата. След центриране на Менди топката бе засечена с глава от Фернандиньо, който изпревари вратаря. Бразилецът обаче нямаше късмет и кълбото мина покрай вратата. Малко по-късно нова добра атака на Сити би завършена от Кансело.

В 55-ата минута кореецът откри резултата. При една контраатака Бергвайн напредна и отклони към него, а той с прецизен удар не остави шансове на Едерсон. След час игра Бергвайн пропусна да удвои аванса на "шпорите", стреляйки покрай вратата.

В крайна сметка нов гол не падна и Тотнъм се поздрави с така важния успех.

В първия неделен мач от Премиършип Уест Хем победи Нюкасъл с 4:2 на неговия терен.