Когато си на зор, няма какво да направиш и тоалетната получава наградата за играч на мача

"Когато си на зор, няма какво да направиш" - така Ерик Дайър описа необичайното си напускане на терена през втората част от двубоя за Купата на лигата срещу Челси във вторник вечер.

"Шпорите" губеха с 0:1, когато в 77-ата минута Дайър на бегом влезе в тунела, последван от гневния Жозе Моуриньо, който недоумяваше какво върши неговият полузащитник.

Няколко минутки по-късно Дайър, вече облекчен, се завърна на терена, а Моуриньо - на пейката, вече не толкова гневен.

"Това ми беше за първи път, но в такива ситуации няма много, което да направиш - каза още англичанинът. - С някои неща не можеш да се бориш.

Не знам дали Жозе изобщо разбра какво се случва. Казах на Пиер-Емил Хойберг и Тоби Алдервайрелд, докато излизах, че просто ми се налага. Стомахът ми се беше свил, спешно трябваше да свърша работата."

Тотнъм успя да изравни резултата седем минути преди края чрез Ерика Ламела, след което и победи при дузпите. А наградата за играч на мача отиде при тоалетната на Дайър.

След победата Моуриньо бе доста по-мек към Дайър. Португалецът похвали футболиста си и каза, че не е човешко да се играят два мача в рамките на 48 часа - след като Дайър бе сред титулярите и при равенството 1:1 с Нюкасъл в неделя.

"Веднага разбрах какво се случва, когато Дайър излезе. Затова се втурнах след него, за да го притисна да си свърши работата по-бързо", каза Моуриньо.

Тежката програма от мачове за Спърс продължава в четвъртък вечер с домакинство на Макаби Хайфа от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. В неделя пък Жозе ще гостува на един от бившите си отбори - Манчестър Юнайтед.