Комисията се произнесе: Хаверц е трябвало да бъде изгонен преди победния гол

Комисията  се произнесе: Хаверц е трябвало да бъде изгонен преди победния гол Снимка: Getty Images

Комисията за разглеждането на ключови мачове (The Key Match Incidents panel) се произнесе, че Кай Хаверц е трябвало да получи втори жълт картон, преди да отбележи победния гол за 2:1 срещу Брентфорд във Висшата лига по-рано този месец.

В 86-ата минута Бен Уайт центрира топката в опасна зона, а там от границата на вратарското поле Кай Хаверц я прати неспасяемо във вратата на Брентфорд, носейки победата на Арсенал.

20-ина минути по-рано обаче той е трябвало да бъде изгонен за симулация при единоборство с Нейтън Колинс. Поне по мнението на комисията.

Въпреки произнесеното становище, нищо няма да се промени и трите точки от лондонското дерби си остават в актива на "топчиите".

The Key Match Incidents panel беше създаден преди две години и включва пет независими членове, включително трима бивши играчи или треньори и представител както от Висшата лига, така и от Professional Game Match Officials Ltd (PGMOL).

Заключението на панела за инцидента е, че Хаверц вече е паднал на земята в момента, в който защитникът е осъществил минимален контакт с него, следователно нападателят на Арсенал е трябвало да получи второ предупреждение за "явен акт на симулация".

Решението на панела гласи дословно: "Хаверц вече пада, когато защитникът прави контакт, докосвайки бедрото му. Комисията единодушно прие, че решението на терена е неправилно и Хаверц е трябвало да получи второ предупреждение за "явен акт на симулация"."