Кошмар за Арсенал в дербито, битката за четвъртото място е жестока

Кошмар за Арсенал в дербито, битката за четвъртото място е жестока Снимка: Getty Images

Тотнъм разби Арсенал с 3:0 в дербито на Северен Лондон, което ожесточи борбата за четвъртото място във Висшата лига.

Градските съперници спорят за последното място в зона "Шампионска лига", а след днешната победа Спърс се доближиха на точка от Арсенал два кръга преди края.

Двубоят протече кошмарно за "артилеристите", които още след първото полувреме изоставаха с два гола и бяха с човек по-малко.

В 21-вата минута Тотнъм получи малко лековата дузпа, след като Седрик Соареш блъсна Сон в наказателното поле.

Хари Кейн нямаше проблем да открие резултата от бялата точка.

Още в 33-тата минута Роб Холдинг си изкара втори жълт картон за удар с лакът и съвсем усложни ситуацията на своите. Само 4 минути по-късно Хари Кейн вкара втори гол с глава отблизо след отклонена от Бентанкур топка.

В самото начало на втората част Хюн-Мин Сон покачи на 3:0 и сложи край на всякаква интрига.

В таблицата Арсенал остава четвърти с 66 т., следван от Тотнъм с 65.

В последните два кръга "топчиите" са гости на Нюкасъл и домакини на Евертън, а тимът на Антонио Конте посреща Бърнли и гостува на Норич.