Кошмарен дебют за Жоао Феликс, Челси продължава да затъва

Кошмарен дебют за Жоао Феликс, Челси продължава да затъва Снимка: Getty Images

Издънките на Челси продължиха с поредна загуба през този сезон - 1:2 в лондонския сблъсък срещу Фулъм на "Крейвън Котидж".

Английският гранд затъва във все по-дълбока криза и има само една победа в последните си 8 шампионатни мача, а столът на мениджъра Греъм Потър се клати много сериозно.

Новото попълнение Жоао Феликс дебютира за "сините" и беше пуснат като титуляр, но мачът се превърна в кошмар за него, тъй като той получи директен червен картон през втората част.

Тимът на Греъм Потър започна по-активно, постепенно обаче домакините изравниха играта и поведоха в 25-ата минута.

Бившият футболист на Челси Уилиан стреля и му помогна рикошет в Трево Чалоба за 1:0.

Гостите отново взеха инициативата, а Феликс беше активен в предни позиции, но чисти положения липсваха, въпреки 14-те удара, отправени към Лено преди почивката.

Само две минути след подновяването на играта Челси стигна до изравнителен гол, а негов автор стана Калиду Кулибали с добавка след греда на Мейсън Маунт.

В 58-ата минута Жоао Феликс прегоря и видя червения картон заради много грубо влизане с бутоните напред в краката на Тете.

Фулмът излезе отново напред в 73-тата минута, когато Винисиус се разписа с глава след лошо излизане на Кепа Арисабалага.

Четворната смяна на Греъм Потър не помогна и Челси остава на десетата позиция в класирането, на цели 10 т. от топ 4 и също на 10 от зоната на изпадащите.

Фулъм пък продължава да се представя отлично и се изкачи до шестото място с 6 т. над днешния си съперник.