Кошмарни грешки на Ван Дайк и Алисон погребаха Ливърпул срещу Арсенал

Кошмарни грешки на Ван Дайк и Алисон погребаха Ливърпул срещу Арсенал Снимка: Getty Images

Арсенал взе дербито с Ливърпул след впечатляваща победа с 3:1. По този начин "артилеристите" се доближиха на само две точки до лидера в класирането на Висшата лига.

"Червените" трябваше да доиграят мача в намален състав след късен червен картон на Ибрахима Конате, а кошмарни грешки в защита на капитана Върджил ван Дайк и вратаря Алисон не позволиха на Ливърпул да си тръгне с нещо от "Емирейтс".

Арсенал взе ранен аванс след гол на Букайо Сака в 14-ата минута. Хаверц проби през центъра, излезе сам срещу Алисон, но стреля право в тялото му. Избитата топка попадна у Сака, който без проблеми я прати в опразнената мрежа.

Домакините обаче не успяха да съхранят аванса си до края на полувремето. Дълбоко в добавеното време Луис Диас се възползва от кошмарна грешка в защитата на Арсенал, за да изравни.

Салиба и Давид Рая не се разбраха за една топка, нито един от двамата не пожела да я овладее и от това се възползва Диас. Колумбиецът я върна към Жота, но тя рикошира в ръката на Магаляеш и влетя във вратата - комичен гол.

Още по-комичен бе вторият на Арсенал. В 67-ата Ван Дайк и Алисон повториха грешката на домакините. Бразилският страж излезе да изчисти една топка, Ван Дайк също бе тръгнал за нея, но в крайна сметка нито един от двамата не игра с нея.

Там бе Габриел Мартинели, който се ориентира най-бързо и прати топката в мрежата - 2:1 за Арсенал.

Шест минути преди края резервата Якуб Кивиор можеше да реши всичко. Полякът бе останал непокрит в наказателното поле, но с глава прати топката точно в тялото на Алисон.

Малко по-късно Ливърпул остана с човек по-малко, след като Ибрахима Конате бе изгонен за втори жълт картон, спирайки бърза контра на домакините.

Крайното 3:1 оформи Леандро Тросар в добавеното време. Белгиецът проби отляво и стреля от малък ъгъл. След рикошет в крака на Ван Дайк топката мина през краката на Алисон, за да бъде сложена точка на спора.

Така Арсенал има вече 49 точки на втората позиция, с две зад лидера Ливърпул. Третият Ман Сити има 46 т., но е с два мача по-малко от отборите пред себе си.