Край на надеждите! Ливърпул получи смъртоносен удар от градския съперник

Край на надеждите! Ливърпул получи смъртоносен удар от градския съперник Снимка: Getty Images

Ливърпул окончателно се прости с шансовете си за титла след загуба с 0:2 в градското дерби срещу Евертън на "Гудисън Парк".

Макар че бяха аутсайдери в двубоя, "карамелите" пребориха тима на Юрген Клоп и взеха безценни три точки, които най-вероятно ще ги спасят от изпадане.

Още в началото се стигна до дузпа за Евертън за нарушение на Алисон, но ВАР я отмени заради засада при атаката.

Ливърпул обаче продължаваше да изпитва трудности в защита и в 27-ата минута все пак получи гол.

След неразбория и карамболи в наказателното поле топката стигна до Брантуейт, а неговия удар мина под плонжа на Алисон, топката рикошира в гредата и във вратаря и накрая приключи зад голлинията.

"Червените" се хвърлиха да изравняват и до края на полувремето налагаха все по-свиреп натиск.

Джордан Пикфорд обаче спаси удари на Дарвин Нунес, Луис Диас и Мохамед Салах.

След почивката пропуските на гостите продължиха, а Евертън стигна до втори гол - в 58-ата минута Доминик Калвърт-Люин беше изпуснат при ъглов удар и се разписа с глава.

После Луис Диас удари гредата за Ливърпул, но постепенно играчите на Клоп сякаш се отчаяха и така и не успяха да се върнат в мача.

В 95-ата минута Пикфорд направи още едно голямо спасяване срещу Салах и Евертън грабна победата.

За Юрген Клоп това беше първа загуба на "Гудисън Парк" и с нея отборът му остава на второ място със 74 т., на 3 зад лидера Арсенал само 4 кръга преди края.

Манчестър Сити е със 73 пункта, но и с два мача по-малко и остава в най-добра позиция в битката за върха.

Евертън пък събра 33 т. и вече е на 8 над опасната зона.

По същото време Манчестър Юнайтед отново прояви колебливост, но победи с 4:2 последния в класирането и сигурен изпадащ Шефилд Юнайтед.

На "Олд Трафорд" първоначалният домакински натиск не даде резултат, а после голям гаф на Анде Онана позволи на гостите да поведат.

Един пас на вратаря беше пресечен от Джейдън Богъл, който напредна и откри резултата.

Няколко минути по-късно обаче Хари Магуайър изравни с глава.

Юнайтед продължи да пропуска през втората част и позволи на Шефилд да поведе още веднъж чрез Бен Бреретон.

Десетина минути по-късно домакините получиха дузпа за нарушение срещу Магуайър и от бялата точка Бруно Фернандеш изравни.

В 81-вата минута Фернандеш вкара втори гол с изстрел от дистанция с левия крак и изведе отбора си напред, а после асистира на Расмус Хойлунд, който сложи точка на спора.

"Червените дяволи" са на шесто място с 53 т., но са на цели 7 зад петия Тотнъм, който има и мач по-малко.