Куриозен гол спъна Челси в лондонското дерби

Куриозен гол спъна Челси в лондонското дерби Снимка: Getty Images

Арсенал победи с 1:0 Челси на "Стамфорд Бридж" в лондонското дерби от Висшата лига.

Емил Смит-Роу вкара единствения гол в 16-ата минута по куриозен начин след голям гаф в защитата на "сините" и така мястото на Челси в топ 4 остава под въпрос.

Попадението падна след като Жоржиньо върна една топка назад към вратаря Кепа, без да види, че стражът е направи няколко крачки встрани от вратата си.

Кепа едва успя да достигне кълбото и да предотврати срамен автогол, но Пиер-Емерик Обамеянг се възползва и подаде към Смит-Роу, който на празна врата се разписа.

Иначе Челси надигра съперника, но изпусна няколко положения чрез Кай Хаверц и Мейсън Маунт, а Бернд Лено се отличи с добри спасявания.

В 60-ата минута пък попадение на Пулишич не беше зачетено заради засада.

Три минути преди края отново Лено беше последна преграда пред Пулишич, а малко по-късно Челси удари гредите последователно чрез Курт Зума и Оливие Жиру.

В класирането Челси остава четвърти с 66 т., с 6 пред Уест Хем и със 7 пред Ливърпул, които обаче имат съответно един и два мача по-малко.

Арсенал е осми с 55 т. и победата дава някакви надежди на "артилеристите", че ще се доберат до място в евротурнирите през следващия сезон.

Челси все още зависи единствено от себе си и ще се задържи в топ 4, ако спечели оставащите два мача от първенството.