Лацио се събуди и сломи Наполи, Аталанта удари тежко Рома

Лацио се събуди и сломи Наполи, Аталанта удари тежко Рома Снимка: Getty Images

Лацио победи Наполи с 2:0 у дома в едно от дербитата на кръга в Серия А и се върна към победите след разочарованията в предните кръгове.

Играчите на Симоне Индзаги бяха загубили от Верона, а с Беневенто бяха направили равенство, но днес показаха перфектна успеваемост и с два точни удара стигнаха до успеха.

Чиро Имобиле откри в 9-ата минута с глава, а Луис Алберто удвои в 56-ата минута.

По-рано днес пък Аталанта направи пълен обрат срещу Рома и отнесе съперника с категоричното 4:1.

Така битката за челните места в Серия А стана още по-оспорвана, като първият и осмият в класирането са събрани в рамките на едва 10 т.

Осми е Лацио с 21 т., колкото има и седмият Аталанта.

"Вълците" са четвърти с 24 т., следвани от Наполи с 23.

Тимовете от челната тройка Милан (31 т.), Интер (30) и Ювентус (27) постигнаха победи през този кръг и разликата в точките между тях остана същата.