Лаутаро изригна мощно, Интер се завърна на върха

Лаутаро изригна мощно, Интер се завърна на върха Снимка: Getty Images

Лаутаро Мартинес отбеляза и четирите гола при разгрома на Интер с 4:0 над Салернитана.

След като записаха първа загуба през седмицата с 1:2 срещу Сасуоло, сега "нерадзурите" убедително се върнаха към победите и отново са първи в Серия "А".

През първото полувреме Интер не успя да пробие отбраната на домакините, но след почивката Лаутаро влезе в игра и бързо се отпуши.

Голмайсторът откри в 62-рата минута след асистенция на Маркъс Тюрам, а в последните петнайсетина минути заби още три попадения, едно от които беше от дузпа.

По-рано днес Милан и Наполи също взеха победи.

Шампионите спечелиха с 4:0 визитата си на Лече, докато Милан взе с 2:0 у дома дербито с Лацио.

В класирането Интер и Милан са на първите две места с по 18 т., а Наполи е трети с 14.