Леден душ за Юнайтед в 95-ата минута и първа загуба в първенството

Леден душ за Юнайтед в 95-ата минута и първа загуба в първенството Снимка: Getty Images

Гол в 95-ата минута донесе загубата на Манчестър Юнайтед с 1:2 като гост на Брайтън във втория кръг на Висшата лига.

Тимът на Ерик тен Хаг изоставаше в резултата, после беше много близо до пълен обрат, но накрая си тръгна победен за пръв път през тази шампионатна кампания.

Срещата започна с натиск на Юнайтед, но постепенно Брайтън изравни играта и откри резултата в 32-рата минута.

Тогава след подаване отляво бившият играч на "червените дяволи" Дани Уелбек засече отблизо във вратата за 1:0.

Почти веднага Маркъс Рашфорд си помисли, че е изравнил, но му беше вдигната засада.

През втората част Юнайтед на два пъти се размина с инкасиране на втори гол, като топката беше изчистена пред голлинията, а после Уелбек удари гредата.

След час игра Амад Диало изравни, след като получи зад защитата и при удара му помогна рикошет в защитник.

"Червените дяволи" бяха много близо до пълен обрат, но при головия удар на Алехандро Гарначо топката се отклони в Джошуа Зиркзее точно на голлинията и беше отсъдена засада на нидерландеца.

Тази куриозна ситуация струваше много скъпо на Юнайтед.

В добавеното време домакините бяха по-опасният отбор и заслужено стигнаха до победен гол.

Брайтън успя да разиграе след един ъглов удар, а отбраната на Юнайтед беше много зле подредена и остави Жоао Педро напълно непокрит на далечната греда.

Бразилецът се възползва от центрирането на Адингра и с глава донесе успеха на "чайките".

Така след два кръга Брайтън има пълен актив от 6 т., докато Манчестър Юнайтед остава с победа и загуба.