Ливърпул превзе "Олд Трафорд" в голово шоу и запази надежди за Шампионската лига Снимка: Getty Images

Ливърпул удари големия съперник Манчестър Юнайтед с 4:2 на "Олд Трафорд" в отложеното дерби от Висшата лига.

Двата тима направиха голям спектакъл, който беше пълен с интересни моменти, а играчите на Юрген Клоп заслужено спечелиха, за да запазят шансове за попадане в топ 4 в крайното класиране.

Мачът трябваше да се изиграе още на 2 май, но протест на привържениците на Юнайтед го отложи и направи програмата на "червените дяволи" безумно тежка.

За разлика от двубоя с Лестър във вторник, днес Оле Гунар Солскяер заложи на титулярната си единайсеторка, но отново регистрира загуба.

В началото Ливърпул поиска дузпа за игра с ръка, а после Единсон Кавани не успя да уцели вратата след гаф на Алисон.

В 10-ата минута Юнайтед поведе. Бруно Фернандеш стреля с външен фалц и Нат Филипс засече топката в собствената си врата със силен удар.

Попадението беше записано на сметката на Фернандеш, тъй като ударът му попадаше в очертанията на вратата.

В 26-ата минута Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на Ливърпул, но после я отмени, след като изгледа повторението и видя, че играта на Ерик Байи беше чиста.

Въпреки това гостите изравниха малко по-късно, когато Диого Жота отклони технично изстрел на Хендерсън за 1:1.

В последните секунди на първата част Ливърпул направи пълен обрат след центриране на Трент Александър-Арнолд и гол с глава на Роберто Фирмино.

В самото начало на втората част гостите нанесоха и трети удар при контраакция след загубена топка от страна на Юнайтед в собствената половина.

Александър-Арнолд стреля по диагонала, Хендерсън спаси, но топката попадна точно на крака на Фирмино, който с добавка отбеляза втория си гол.

По-късно Жота удари гредата от чиста позиция, а в 68-ата минута Маркъс Рашфорд намали на 2:3 след асистенция на Кавани.

Юнайтед създаде още ситуации, за да стигне до трети гол, но в крайна сметка Мохамед Салах уби интригата в 90-ата минута сам срещу вратаря за крайното 4:2.

В таблицата Ливърпул вече е пети с 60 т., а пред него са Челси с 64 и Лестър с 66, но и двата тима са с мач повече от "червените". Клоп и компания ще разчитат на грешка на някой от конкурентите в оставащите два кръга, за да влязат в топ 4.

Юнайтед остава на втората позиция със 70 т.