Отменен гол в 106-ата минута и променен резултат след края на мача на старта на олимпийския футболен турнир Снимка: Getty Images

Неописуема драма предложи първият мач от футболния турнир на Олимпийските игри в Париж.

Аржентина си мислеше, че е измъкнала равенство 2:2 срещу Мароко, макар че изоставаше с 0:2. Изравнителният гол падна чак в 106-ата минута на огромното продължение, назначено от главния съдия - но по-късно се отказа отменен от ВАР, за което се разбра чак след като всички си мислеха, че мачът е приключил.

Мароканците бяха по-добри в първите около 50 минути и поведоха с два гола на Софиан Рахими.

Нападателят откри резултата в добавеното време на първата част след асистенция от звездата в състава Ашраф Хакими.

Пет минути след почивката Рахими покачи на 2:0 от дузпа.

Мароко обаче се прибра твърде назад и започна по всякакви начини да бави играта.

Един от синовете на Диего Симеоне - Джулиано, върна Аржентина в мача с попадение за 1:2.

Накрая реферът наказа симулациите на мароканците и даде цели 15 минути продължение, в което финалният натиск на Аржентина даде резултат.

В заключителните секунди при куриозна ситуация се стигна до две спасявания на вратаря и две греди, преди Кристиан Медина да направи добавка с глава на празна врата за 2:2.

Всички си мислеха, че е последвал последен съдийски сигнал, но се оказа, че заради хвърлените предмети от мароканските фенове, съдията просто е прибрал футболистите в съблекалнята, а доста по-късно стана ясно, че попадението на Аржентина е отменено с ВАР и Мароко печели мача.

В срещата организаторите имаха големи проблеми с нахлуващи на терена фенове, а преди началото публиката мощно освирка химна на Аржентина.

Причина за последното е скандалът с Енцо Фернандес и други национали на Аржентина на Копа Америка, които изпяха обидна песен към цветнокожите футболисти на Франция.

В същата група "B" са още съставите на Ирак и Украйна.

Вече се изигра и първият мач от група "C" на олимпийския турнир, в който Испания победи Узбекистан с 2:1.