Лукаку осигури миланско дерби за Купата на Италия

Лукаку осигури миланско дерби за Купата на Италия Снимка: Getty Images

Четвъртфиналите за Купата на Италия ще предложат голямо дерби между градските съперници Интер и Милан.

До такъв сблъсък се стигна, след като Интер успя с доста трудности да се класира за тази фаза на надпреварата. "Нерадзурите" победиха Фиорентина с 2:1 като гости след продължения.

Редовното време завърши при равенство след голове на Артуро Видал от дузпа и Кристиян Куаме.

Звездата в атаката на Интер Ромелу Лукаку се появи в игра от скамейката и в 119-ата минута с глава донесе успеха на своите.

Снощи Милан също се добра доста трудно до четвъртфиналите, като отстрани Торино у дома с 5:4 след изпълнение на дузпи, а редовното време завърши при нулево реми.

Дерби дела Мадонина за Купата ще се изиграе на 27 януари от 19:00.

Двата тима се борят и за титлата в Серия "А", където Милан заема първото място с 3 т. пред местния противник.