Манчестър Сити е на финал след рецитал на Марез

Манчестър Сити е първият финалист в турнира за ФА Къп след класика 3:0 над Шефилд Юнайтед на "Уембли". Хеттрик за "гражданите" реализира Рияд Марез. Отборът на Пеп Гуардиола е в борбата за требъл, след като продължава битката на още два фронта - Висшата лига и Шампионската лига.

Мачът не започна с очакваното превъзходство на Сити, но шампионите поведоха в края на полувремето. Джебисън повали Бернардо Силва в наказателното поле и след разглеждане с ВАР съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Рияд Марез и не сбърка.

Шефилд Юнайтед успя да опази Холанд, който стигна до един от малкото си шансове в 56-ата минута, но прати топката покрай вратата. Защитата на тима от Чемпиъншип обаче не успя да се справи с Марез. Алжирецът сложи край на малката останала интрига с нови два гола в рамките на пет минути.

В 61-вата минута той проби през центъра, а бранителите на втородивизионния отбор го оставиха да премине голям участък и да стреля. Малко по-късно той оформи своя хеттрик след подаване на Грийлиш.

Утре е другият полуфинал, който противопоставя Брайтън и Манчестър Юнайтед.