Манчестър Сити разби Борнемут и отново е на две точки зад Арсенал

Шампионът Манчестър Сити се поздрави с убедителна победа с 4:1 при гостуването си на Борнемут в 25-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" отново са на две точки зад лидера Арсенал, който по-рано в събота се пребори за успеха при визитата на Лестър.

В средата на следващата седмица лондончани ще имат шанса да дръпнат с пет пункта на Сити, ако вземат отложения си мач с Евертън.

В 15-ата минута Хулиан Алварес откри резултата. Гюндоган изведе Фоудън, който опита да прокара топката покрай вратаря, който я отклони, но на пътя на Холанд. Норвежецът удари греда, а Алварес не сбърка при добавката.

Норвежецът стигна до гол в 29-ата минута, след като бе намерен от Фоудън. За Холанд това бе 27-и гол в първенството и общо 33-ти от началото на сезона.

Фоудън се възползва от грешка на отбраната на "черешките", за да покачи на 3:0 в края на полувремето.

През втората част мачът се доиграваше, а двата отбора си размениха по един гол. Крис Мефъм си отбеляза автотол за домакините, а Лерма реализира почетното попадение за Борнемут няколко минути преди края на редовното време.