Мбапе се отпуши и зарадва "Бернабеу"

Мбапе се отпуши и зарадва "Бернабеу" Снимка: Getty Images

С два гола на Килиан Мбапе Реал Мадрид победи Бетис с 2:0. Това бяха първите попадения за французина в Ла Лига.

След нулева първа част Мбапе откри резултата в 67-ата минута след изящна асистенция на Феде Валверде, който все повече оправдава решението на Реал да му повери осмицата на Тони Кроос.

Осем минути по-късно Мбапе оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа.

Наказателният удар бе спечелен умело от Винисиус, но първо не бе отсъден, а бе вдигната засада на бразилеца. След преразглеждане на положението с ВАР обаче съдията показа бялата точка, а Мбапе не сбърка при удара от нея.

С победата "кралете" събраха осем точки след четири кръга, на четири зад лидера Барселона, който е с пълен актив от 12. Бетис е точно над опасната зона с две точки от три двубоя.