Мбапе се скъса да вкарва и постави рекорд срещу аматьори

Мбапе се скъса да вкарва и постави рекорд срещу аматьори Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе записа рекорд за Пари Сен Жермен, а френският шампион постигна гръмка победа със 7:0 за Купата на Франция.

Резултатът не е изненадващ, тъй като съперник беше аматьорският Пеи дьо Касел от шеста дивизия - който успя да удържи звездите на ПСЖ близо половин час, преди да рухне.

Мбапе заби пет от головете, а другите два бяха дело на Неймар и Карлос Солер.

Френската звезда за пръв път изведе тима си с капитанската лента и оформи хеттрик само за 11 минути през първата част. По-късно той стана първият футболист в историята на клуба с 5 попадения в официален двубой.

Така ПСЖ безпроблемно продължи към 1/8-финалите в турнира.

Мачът се превърна в голям празник за тима на Пеи дьо Касел, който е създаден едва преди пет години и геройски елиминира три отбора за Купата, за да достигне до сблъсъка с гранда.

Срещата се игра в Ланс на любезно предоставен за домакините стадион, тъй като в Пеи дьо Касел няма съоръжение, което да посрещне такъв мач.