Меси дебютира за ПСЖ, но Мбапе открадна шоуто

Меси дебютира за ПСЖ, но Мбапе открадна шоуто Снимка: Getty Images

Лионел Меси направи дългоочаквания си дебют за Пари Сен Жермен. Аржентинецът се появи в 66-ата минута и поигра по-малко от половин час при победата с 2:0 над Реймс.

Меси замени бившия си съотборник от Барселона Неймар, заради което не успяхме да гледаме в действие триото Меси - Неймар - Килиан Мбапе (МНМ). Последният от тримата обаче открадна шоуто на вечерта.

И двете попадения за ПСЖ бяха дело на французина, който се разписа по веднъж в двете полувремена. Мбапе откри резултата в 16-ата минута, засичайки с глава центриране на Анхел Ди Мария от фланга.

Крайното 2:0 Мбапе оформи в 63-тата, завършвайки светкавична контрааатака. Ашраф Хакими получи топката по дясното крило, напредна мощно и поднесе топката на тепсия за французина, който отблизо осигури трите точки за парижани.

Все още не е ясно дали това не бе и последният мач за Мбапе с фланелката на ПСЖ. До края на трансферния прозорец остават още няколко дни, в които може да станем свидетели на сделка с Реал Мадрид за нападателя. Ако е така, тези два гола, бяха перфектният начин за сбогуване с клуба.

Колкото до Меси, аржентинецът не успя да покаже почти нищо и игра малко с топката, тъй като след втория гол ПСЖ бе свалил драстично оборотите. Бълхата обаче бе посрещнат с мощни овации и скандирания не само от гостуващата агитка на ПСЖ, но и от домакинската публика на Реймс при влизането си в игра.

Победата върна ПСЖ на върха в класирането с пълен актив от 12 точки след четири изиграни мача, на две пред втория Анже. Реймс остава с актив от три точки, на една над опасната зона.