Милан изпусна два гола преднина в люто дерби в Неапол

Милан изпусна два гола преднина в люто дерби в Неапол Снимка: Getty Images

Милан изпусна два гола преднина и завърши 2:2 срещу Наполи на стадион "Диего Армандо Марадона" в люто дерби от десетия кръг на Серия "А".

Съперниците заформиха много интригуващ сблъсък, който можеше да свърши при всякакъв резултат, тъй като положения не липсваха и пред двете врати.

Оливие Жиру отбеляза два гола с глава за гостите през първата част. Между тях Матео Политано пропусна страхотна възможност за изравняване.

Именно Политано обаче се реваншира пет минути след подновяването на играта и намали на 1:2 със силен удар с левия крак.

Двуострите действия продължиха, но следващият гол отново беше за неаполитанците.

Джакомо Распадори изпълни хитро пряк свободен удар във вратарския ъгъл и изненада Менян за 2:2.

В 89-ата минута Натан получи втори жълт картон и Наполи остана с 10 души в добавеното време, но "росонерите" не успяха да се възползват.

Всъщност домакините можеха да спечелят в последната секунда, но шутът на Хвича Кварацхелия беше спасен с крак от Майк Менян.

В класирането Милан остава трети с 22 т., на 3 зад лидера Интер.