Милан най-после удари Интер в градското дерби

Милан отново е господарят на Милано, след като се наложи с 2:1 като символичен гост на шампиона Интер в двубой от 5-ия кръг на Серия "А". По този начин "росонерите" прекъснаха серията си от шест поредни поражения срещу градския съперник във всички турнири.

Успехът бе глътка въздух за треньора Пауло Фонсека, за когото усилено се твърдеше, че ще бъде уволнен при поражение в дербито.

Освен това Милан нанесе първа загуба на Интер от началото на сезона и не позволи на градския съперник да натрупа солидна преднина спрямо него в класирането.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия бивш нападател на Интер Тото Скилачи.

В 10-ата минута Пулишич получи топката и нахлу в наказателното поле въпреки безуспешните опити на четирима противникови играчи да го спрат и даде ранен аванс на "росонерите".

Радостта им обаче не продължи дълго.

В 28-ата минута Димарко бе намерен по левия фланг с великолепно центриране и веднага насочи топката към Лаутаро точно пред наказателното поле. Аржентинецът финтира Габия и върна на левия бек, който с диагонален удар по земя възстанови равенството.

В началото на втората част бе отсъдена дузпа за Милан за игра с ръка на Лаутаро, която обаче бе отменена след намесата на VAR.

Милан играеше по-добре и натискът даде резултат в 89-ата минута, когато при центриране от пряк свободен удар на Райндерс неговият съотборник Габия стреля с глава и порази съперниковата врата за най-късния победен гол на миланистите в дербито от 1999 г. насам.