Милан се разправи с Лацио за едно полувреме и си уреди нова среща с Интер

Милан се разправи с Лацио за едно полувреме и си уреди нова среща с Интер Снимка: Getty Images

Милан се класира по безапелационен начин за полуфиналите в турнира за Купата на Италия след разгромно 4:0 над гостуващия Лацио.

Домакините решиха всичко още преди почивката с трите си гола и си уредиха ново градско дерби с Интер в следващата фаза - а това се случва броени дни след победата им с 2:1 над "нерадзурите" за първенство.

Оливие Жиру продължи да бележи и тази вечер, като се отчете с два гола в края на първата част след образцови атаки.

Преди това Рафаел Леао беше открил резултата, а през второто полувреме се разписа и Франк Кесие.

Така Милан и Интер ще излязат един срещу друг на 20 април и ще спорят за място във финала.

Другите полуфиналисти за Купата ще станат ясни в четвъртък вечерта.