Мощна Барса с класика на "Санчес Писхуан"

Мощна Барса с класика на "Санчес Писхуан" Снимка: Getty Images

Барселона постигна убедителна победа с 3:0 в гостуването на Севиля от четвъртия кръг на испанското първенство.

Каталунците имаха проблеми само до първия гол и още веднъж показаха, че обновеният им състав притежава голям потенциал. Роберт Левандовски отбеляза поредния си гол, а друг от новите, Жул Кунде, асистира за две от попаденията срещу бившия си тим.

Всъщност домакините започнаха добре мача и създадоха няколко опасности с прехвърлящи пасове зад защитата на Барса.

На няколко пъти обаче бяха отсъдени засади, а при най-чистото положение Ен Несири не стреля добре и Тер Щеген спаси.

Мачът се промени, когато в 21-вата минута каталунците поведоха.

Левандовски получи извеждащо подаване от Дембеле и прехвърли вратаря, а Фернандо изчисти от голлинията - но право на главата на Рафиня, който нямаше как да пропусне на празната врата за 1:0.

Оттам нататък гостите доминираха и в 36-ата минута Левандовски покачи на 2:0, след като се възползва от подаване на Жул Кунде.

В началото на втората част Кунде записа още една асистенция, а Ерик Гарсия на празна врата направи 3:0.

В таблицата Барса е на второ място с 10 т., като изостава единствено от шампиона Реал, който е с пълен актив от 12.