Моуриньо се завърна в Серия "А" в мач с два червени картона

Моуриньо се завърна в Серия "А" в мач с два червени картона Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо дебютира начело на Рома в италианската Серия "А" с домакинска победа с 3:1 над Фиорентина в първия кръг.

Срещата на "Олимпико" предложи доста интересни моменти и започна с червен картон за вратаря на гостите Драговски още в 17-ата минута.

Той извърши нарушение далеч извън пеналта срещу Тами Ейбрахам, който направи силен дебют в калчото с две асистенции.

В 26-ата минута Ейбрахам подаде на Мхитарян, който откри резултата и попадението беше признато, макар че първоначално беше отсъдена засада.

В началото на второто полувреме Николо Дзаниоло получи втори жълт картон и така численото равенство на терена се възстанови.

Фиорентина се възползва и изравни чрез Никола Миленкович, но впоследствие два гола на героя за Рома Жордан Верету донесоха победата на "вълците".

При първия от тях отново първоначално беше отсъдена засада, но преразглеждане с ВАР установи, че такава няма.