Наполи унижи Ювентус и направи нова крачка към Скудетото

Наполи разби Ювентус с 5:1 у дома в дербито от 18-ия кръг на Серия "А" и погледна още по-смело към титлата. Виктор Осимен вкара две от попаденията за южняците, а по веднъж се Хвича Кварацхелия, Амир Рахмани и Елиф Елмас. Почетното попадение за "бианконерите" реализира Анхел ди Мария.

Наполи поведе в 14-ата минута, когато Кварацхелия стреля с ножичен удар, Шчесни отрази, но топката отиде в Осимен, който я прати в мрежата с глава от няколко метра. В 21-вата минута Ди Мария удари греда, а в 39-ата минута Наполи стигна до второ попадение. Сериозна грешка на Бремер позволи на топката да се озове в Осимен пред наказателното поле на гостите. Нигериецът пусна към Кварацхелия, който с прецизен удар удвои аванса на домакините.

Торинци бързо се върнаха в мача, след като Анхел ди Мария направи двойно подаване с Локатели и вкара във вратата на "партенопеите".

Очакваше се, че през второто полувреме битката ще е двуостра, но не се случи нищо подобно и Наполи реализира три безответни гола.

Влезлият като резерва Елиф Елмас се включи отлично, а Кварацхелия и Осимен продължиха да тормозят отбраната на гостите. След ъглов удар в 55-ата минута топката бе отклонена от Ангиса и стигна до Рахмани, който с много хубав удар направи резултата 3:1.

Десетина минути по-късно Осимен се възползва от великолепно центриране на Кварацхелия и с глава разстреля Шчесни за 4:1, а в 72-рата минута Елмас също се разписа. Той завърши поредната добра атака на домакините. Ударът му рикошира в Алекс Сандро и не остави шансове на Шчесни.

Наполи вече води с 10 точки на шампиона Милан, който е на втора позиция в класирането. "Росонерите" обаче са с мач по-малко.