Нидерландия съкруши Турция, Хааланд изригна за Норвегия

Нидерландия съкруши Турция, Хааланд изригна за Норвегия Снимка: Getty Images

Нидерландия разби Турция с 6:1 у дома в мач от световните квалификации и поведе в класирането в своята група G.

Така "лалетата" си върнаха на съперника за загубата в края на март, когато на свой терен Турция спечели с 4:2 в не по-малко зрелищен двубой.

Тази вечер на "Йохан Кройф Арена" играчите на Луис ван Гаал имаха тотално превъзходство и откриха чрез Дейви Клаасен след по-малко от минута игра.

Още до 54-ата минута Мемфис Депай наниза хеттрик, като вторият му гол беше от дузпа, а малко след нея Чаглар Суюнджу от гостите беше изгонен с втори жълт картон.

Гюс Тил и Дониел Мален докараха резултата до 6:0, преди Ченгиз Юндер да отбележи почетен гол за турците в добавеното време.

В същата група G Норвегия очаквано разгроми аутсайдера Гибралтар с 5:1.

№1 беше младата суперзвезда на домакините Ерлинг Хааланд, който наниза хеттрик.

В класирането Нидерландия и Норвегия оглавяват групата с по 13 т., като "лалетата" водят по голова разлика.

Следват Турция с 11 т. и Черна гора с 8.