Новата перла на Юнайтед избухна с победен гол в 93-тата минута

Новата перла на Юнайтед избухна с победен гол в 93-тата минута Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи драматично новака във Висшата лига Фулъм с 2:1 в гостуването си от 16-ия кръг на първенството.

"Червените дяволи" дълго водеха в резултата след ранен гол на Кристиан Ериксен, но техният бивш футболист Даниел Джеймс ги огорчи с изравнителен гол, след като се появи от пейката.

В последните секунди на добавеното време новата перла на Юнайтед Алехандро Гарначо избухна с победния гол и донесе трите точки на тима си.

Ериксен се разписа отблизо в 14-тата минута след бърза контраатака и отлична асистенция на Бруно Фернандеш.

Втората част започна с ново положение за Юнайтед, но домакините също се активизираха и накараха Давид де Хеа да се намесва.

Даниел Джеймс се появи на терена в 59-ата минута и две по-късно изравни, след като засече центриране отляво.

Джеймс създаваше доста проблеми на защитата на гостите, а в предни позиции Юнайтед изглеждаше все по-безидеен и двубоят отиваше към равенство.

18-годишният Гарначо обаче се появи от пейката и в 93-тата минута направи самостоятелен пробив, осъществи двойно подаване с Ериксен и майсторски насочи топката към далечния ъгъл за крайното 2:1.

Трите точки доближиха Юнайтед до топ 4 преди паузата в Премиър лийг.

Тимът на Ерик тен Хаг е пети с 26 т. и с мач по-малко от четвъртия Тотнъм, който има 3 пункта повече.