Нулев Реал на "Бернабеу"

Реал Мадрид не успя да победи гостуващия Виляреал в среща от 7-ия кръг на Ла Лига и мачът завърши 0:0 на "Бернабеу". Това бяха първи загубени точки за мадридистите у дома от началото на кампанията.

Реал обаче остава начело в класирането на Ла Лига.

Виляреал имаше своите добри шансове в Мадрид, но Тибо Куртоа бе на висота.

В края на полувремето мадридчани се настаниха в противниковата половина, а тази тенденция се запази и след почивката.

Винисиус бе основното оръжие на Лос Бланкос, но дори и притиснати футболистите на Емери не пропускаха да атакуват.

В 88-ата минута Куртоа рисковано финтира противников играч, но не загуби топката. В края на редовното време Пау Торес стреля с глава след центриране от корнер, но неточно. В добавеното време не се случи нищо интересно и гостите заслужено си тръгнаха с точка от дома на кралския клуб.

Във временното класиране Реал е на върха със 17 т. Севиля и Атлетико имат по 14.