Още един голям рекорд за Холанд, Сити отново е първи

Още един голям рекорд за Холанд, Сити отново е първи Снимка: Getty Images

Ерлинг Холанд регистрира велик рекорд, а Манчестър Сити си върна първото място във Висшата лига.

Голмайсторът не пропусна да се разпише при победата с 3:0 над Уест Хем у дома и отбеляза 35-ия си шампионатен гол за сезона.

Така той разби рекорда за най-много голове в рамките на един сезон в Премиър лийг, надминавайки Анди Коул и Алън Шиърър.

Още по-впечатляващото е, че легендарните нападатели записаха по 34 попадения в по-дълги сезони, състоящи се от 42 мача. Холанд се нуждаеше само от 33 срещи, за да ги изпревари.

Иначе Сити не успя да вкара гол през първото полувреме, но пет минути след почивката Нейтън Аке откри след центриране от пряк свободен удар.

В 70-ата Холанд удвои, а пет минути преди края Фил Фодън оформи крайния резултат.

Така "гражданите" отново са първи с точка пред Арсенал, както и с мач по-малко от прекия си конкурент за титлата.

Ливърпул пък грабна пета поредна победа в елита с минимално 1:0 над Фулъм на "Анфийлд".

Гол от дузпа на Мохамед Салах в 39-ата минута беше достатъчен, за да донесе трите точки на тима на Юрген Клоп, който стабилизира резултатите си в края на сезона.

Мърсисайдци са на пето място и вече са само на 4 т. от четвъртия Манчестър Юнайтед, макар и с два мача повече от вечния враг.