Пореден кошмар за звездния ПСЖ

Пореден кошмар за звездния ПСЖ Снимка: Getty Images

Звездната селекция на Пари Сен Жермен претърпя нов тежък удар, след като загуби гостуването си на Монако с 0:3 в един от големите сблъсъци на 29-ия кръг от френската Лига 1.

Загубата е четвърта за парижани от началото на кампанията в първенството, но и четвърта в последните шест мача във всички състезания.

Уисам Бен Йедер вкара два гола за монегаските, а Кевин Фоланд бе автор на третия.

В отсъствието на контузения Лео Меси, атаката на парижани се водеше от Неймар и Килиан Мбапе, но и двамата не успяха да измислят нищо интересно пред противниковата врата.

Победата над ПСЖ идва като глътка свеж въздух за Монако, за който това е едва втори успех в последните девет мача.

Загубата няма да застраши лидерството на ПСЖ в таблицата. Тимът на Маурисио Почетино има 65 точки и е на цели 15 пред преследвачите Марсилия и Ница, които се изправят един срещу друг в дербито в неделя вечер.

Междувременно Монако се изкачи на седмата позиция с актив от 45 точки и продължава битката си за евроучастие следващия сезон.

Тагове: монако, лига 1, псж