Познат герой и пропусната дузпа върнаха Интер на първото място

Познат герой и пропусната дузпа върнаха Интер на първото място Снимка: Getty Images

Интер взе поредната си много важна победа, която доближи "нерадзурите" до титлата в Серия "А".

Тимът на Симоне Индзаги победи с 1:0 Фиорентина като гост, а попадението беше дело на обичайния заподозрян в тима Лаутаро Мартинес.

Аржентинецът се разписа още в 14-тата минута с глава и вече има 19 гола в първенството през този сезон.

Оттам нататък мачът не беше никак лесен за неговия отбор и Фиорентина натисна.

"Виолетовите" поискаха дузпа още през първата част, а в 76-ата минута все пак получиха такава след преразглеждане с ВАР.

Нико Гонзалес обаче се изложи при изпълнението и Ян Зомер спаси удара му.

Така Интер отново се настани на първото място с 54 т. пред Ювентус с 53 и с мач повече.

Идната неделя лидерите ще се изправят един срещу друг в Дерби д'Италия, което ще е и директен спор за Скудетото.