Пропуск от дузпа на Бензема и първа грешна стъпка на Реал през сезона (видео)

Пропуск от дузпа на Бензема и първа грешна стъпка на Реал през сезона (видео) Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа първа грешна стъпка през сезона и стигна само до 1:1 срещу Осасуна на "Сантяго Бернабеу".

След шест поредни победи от началото на Ла Лига, този път успехът се изплъзна на шампионите, а Карим Бензема се превърна в грешник с пропусната дузпа в 79-ата минута.

Тогава при резултат 1:1 французинът беше изблъскан в гръб от Давид Гарсия и ситуацията беше преразгледана с ВАР, за да се стигне до дузпата, от която Бензема прати топката в гредата.

Гарсия пък беше изгонен в ситуацията и така Реал имаше числено предимство до края, но не успя да се възползва от него, въпреки мощния финален натиск.

Преди това Винисиус откри резултата към края на първата част с опит за центриране, което се превърна в голов удар.

Кике обаче изравни с глава в 50-ата минута и този гол в крайна сметка донесе точката на гостите.

Реал отстъпи първото място в класирането на Барселона заради по-добрата голова разлика на каталунците.

И двата гранда имат по 19 т., а третият Атлетик Билбао е с 16.