Рангник остави Роналдо резерва и Юнайтед се провали срещу последния

Рангник остави Роналдо резерва и Юнайтед се провали срещу последния Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа пореден разочароващ резултат и стигна само до 1:1 в гостуването на последния Бърнли в 24-тия кръг на Висшата лига.

Въпреки позитивното първо полувреме, след което "червените дяволи" водеха в резултата, след почивката те показаха стари слабости, допуснаха лековато изравняване и загубиха две точки, които могат да струват скъпо в борбата за топ 4.

В началото гол на Рафаел Варан беше отменен с ВАР, тъй като съдиите видяха нарушение в атака.

Все пак скоро Юнайтед поведе чрез Пол Погба, който засече със зверски удар подаване на Люк Шоу отляво.

Гостите продължиха да играят по-добре, но още един гол в тяхна полза не беше зачетен.

В началото на втората част Бърнли изравни чрез Джей Родригес след неадекватни действия на Хари Магуайър.

Кристиано Роналдо беше оставен на резервната скамейка за мача и влезе в 68-ата минута, но на два пъти не намери целта и не успя да донесе на тима си трите точки.

В таблицата Юнайтед изпусна четвъртото място заради победата на Уест Хем по-рано днес.

"Чуковете" събраха 40 т., докато тимът на Рангник е с 39 на петата позиция, но и с мач по-малко.

Следват Арсенал и Тотнъм с по 36 т., но и със съответно два и три мача по-малко от Юнайтед.

Бърнли пък остава последен с 14 т. и въпреки позитивния резултат, всъщност се отдалечи от спасителната зона, която вече е на 4 т. разстояние.