Реал грабна рекордната 35-а титла с разгром

Реал грабна рекордната 35-а титла с разгром Снимка: Getty Images

Реал Мадрид узакони рекордната 35-а титла на Испания по убедителен начин - с разгром с 4:0 над гостуващия Еспаньол 4 кръга преди края на кампанията.

Мадридчани си устроиха празник на "Сантяго Бернабеу" и записаха пореден значим момент в славната си история.

Бразилецът Родриго реши всичко още преди почивката с двата си гола във вратата на гостите.

10 минути след подновяването на играта Марко Асенсио завърши контраатака за 3:0.

В 81-вата минута типична комбинация между Винисиус Жуниор и Карим Бензема донесе още едно попадение на французина през този сезон. И двете звезди бяха получили почивка и се появиха в игра през втората част.

Реал получи своя трофей веднага след мача. Той е 35-и в историята на Ла Лига, с което "кралете" остават доста пред втория по този показател Барселона с 26.

Срещата на "Бернабеу" ще се запомни и с участието на тенис звездата Рафаел Надал - прочутият фен на Реал символично нанесе първия удар в мача.

В 7-ата минута пък стадионът мощно скандира името на своя бивш футболист Кристиано Роналдо.