Реал избухна за едно полувреме

Реал избухна за едно полувреме Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се завърна с победа след подновяването на шампионата в Ла Лига след 3:1 срещу Ейбар в мач, който се игра на помощния стадион "Алфредо Ди Стефано", тъй като "Сантяго Бернабеу" е в ремонт.

Тони Кроос откри резултата още в четвъртата минута с феноменално изпълнение от границата на наказателното поле.

Точно след половин час игра Серхио Рамос удвои преднината на домакините. Капитанът даде начало на светкавична контра на Реал, която мина през Карим Бензема и Еден Азар, който, останал сам срещу вратаря, реши да не стреля, а поднесе топката на Рамос на празна врата.

Резултатът набъбна на 3:0 още преди почивката. Удар на Азар бе спасен от стража на Ейбар, след което топката попадна у Марсело, който бе безпощаден и с мощен удар по диагонала направи резултата класически.

През втората част гостите заиграха малко по-открито, а Реал намали оборотите. Малко след подновяването на играта Ейбар удари греда, в 60-ата минута отбеляза за 3:1. След удар извън наказателното поле топката рикошира в тялото на резервата Бигас, Тибо Куртоа не успя да реагира достатъчно бързо и инкасира попадение.

Малко по-късно гостите пропуснаха да отбележат второ попадение и да поставят Реал под напрежение за заключителните минути от двубоя.

Така "кралете" отговориха на победата на Барселона над Майорка с 4:0 и отново са на две точки зад каталунците в класирането. Ейбар остава 16-и с 27, само две точки над опасната зона.