Реал изпусна победата в дербито с Атлетико в добавеното време

Реал изпусна победата в дербито с Атлетико в добавеното време Снимка: Getty Images

Реал Мадрид изпусна победата в дербито с Атлетико на "Метрополитано", допускайки гол за 1:1 в добавеното време.

Едер Милитао за малко да се превърне в герой за Реал Мадрид, след като се разписа в 64-тата минута. Тогава след пробив и центриране на Винисиус отляво топката стигна до бранителя, който с мощен шут и благодарение на рикошет в тялото на играч на Атлетико прати топката в мрежата.

Двубоят бе прекъснат за кратко в средата на втората част заради хвърлени предмети от агитката на домакините по вратаря Тибо Куртоа. Наложи се дори капитанът Коке и наставникът Диего Симеоне да ходят и да успокояват ултрасите на "дюшекчиите".

Въпреки това двата отбора бяха прибрани за кратко в съблекалните, но след около десетина минути двубоят бе подновен.

В самия край резервата Анхел Кореа донесе точката за Атлетико и лиши Реал от победата. Шест минути след редовните 90 аржентинецът бе изведен сам срещу Куртоа, залъга вратаря, след което прати топката в мрежата.

Секунди по-късно домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон, който получи Маркос Йоренте заради грубо влизане в краката на противник.

Равенството остави Реал и Атлетико на втора и трета позиция. "Кралете" са с 18 точки, на три зад лидера Барса, който в този кръг допусна първа загуба - с 2:4 от Осасуна. Тимът на Симеоне пък е с 16 пункта след осем изиграни мача.