Реал Мадрид е световен шампион след уникално шоу и лудо 5:3!

Реал Мадрид спечели Световното клубно първенство, надделявайки с 5:3 над Ал-Хилал в голово шоу в Рабат.

"Кралете" триумфираха за осми път като първенци на света, а три от купите им са от времето, когато този трофей на ФИФА беше известен като Mеждуконтиненталната купа.

Испанският гранд допусна три гола във вратата си, но неизменно водеше в резултата след 13-ата минута.

Винисиус Жуниор и Федерико Валверде набързо осигуриха надежден аванс, преди Муса Марега да намали, при какъвто резултат дойде и почивката.

След нея нови две попадения за "лос меренгес" в рамките на няколко минути - на капитана Карим Бензема и отново на Валверде видимо решиха всичко. Аржентинецът Лусиано Вието обаче скоро намали. После Винисиус реализира втория си гол, но Вието пак остави някакви надежди на футболистите на Ал-Хилал - 3:5.

Техният шанс да се доближат до сензацията беше пропуснат от Марега в 81-вата, когато той не успя да вкара на празна врата от няколко метра.

Така Реал триумфира с осмата си световна титла, а следващите два тима с най-много триумфи имат общо колкото "кралете". Става въпрос за Байерн Мюнхен и Милан, които са с по четири.