Реал се провали в исторически мач

Реал се провали в исторически мач Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа втора шампионатна загуба през сезона, след като отстъпи с 1:2 в гостуването на Виляреал.

"Жълтата подводница" надхитри испанския шампион и заслужи победата, с която даде възможност на Барселона да се откъсне на върха в класирането.

За пръв път в цялата си история "белите" излязоха без нито един испанец в титулярния състав и макар че създадоха достатъчно положения в двубоя, бяха наказани за пропуските и за грешките в защита.

Йереми Пино откри в самото начало на второто полувреме, след като гостите допуснаха груба грешка при изнасянето и загубиха топката пред наказателното си поле.

Опитите на Реал да изравни доведоха до успех в 60-ата минута, когато Карим Бензема вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Фойт.

Почти веднага обаче и Виляреал получи дузпа за игра с ръка на Менди и Жерар Морено я превърна в гол за 2:1.

До края Винисиус Жуниор се отличи с няколко пропуска, а домакините пропуснаха да решат всичко с трето попадение. В последните секунди Арно Данжума даже изпусна на празна врата.

Реал остава с равни точки с Барселона на върха в класирането, но каталунците вече имат мач по-малко и могат да натрупат преднина, ако спечелят дербито с Атлетико Мадрид в неделя.