Реал взе Класикото и поведе в класирането, проклятието на Роналдо продължи да тегне над Меси Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи дубъл над Барселона и за втори път в рамките на сезона спечели Ел Класико. "Кралете" взеха изключително труден, но важен успех с 2:1 на своя "Алфредо Ди Стефано".

Барселона имаше две сериозни претенции за дузпа в двете полувремена - през първото за нарушение срещу Усман Дембеле и през второто за задържане на Ферлан Менди срещу Мартин Брейтуейт, за което имаха и повече основания. При нито едно от тях обаче реферът не показа бялата точка.

Това е първо поражение за каталунците от началото на календарната 2021 година, докато Лионел Меси продължава да няма гол в Ел Класико, откакто Реал продаде Кристиано Роналдо. Аржентинецът не се е разписвал вече осем мача срещу "белите".

Карим Бензема даде аванс на "кралете" още в 13-ата минута, след като прекрасно отклони центриране на Лукас Васкес и с пета прати топката в мрежата на Марк-Андре тер Стеген.

В 28-ата Тони Кроос направи резултата 2:0. След директен обстрел от пряк свободен удар топката рикошира в гърба на Сержиньо Дест, обърка Тер Стеген, като дори останалият на голлинията Жорди Алба не успя да избие топката с глава.

Малко по-късно Реал удари и греда след удар на Федерико Валверде, а при добавката Лукас Васкес също не успя да намери мрежата и изстрелът му бе спасен.

В добавеното време на първата част Лионел Меси се опита да изненада Тибо Куртоа с директен обстрел от корнер, но фалцовият му удар се отби в задната греда.

В самия край на срещата Реал остана с десет души, след като Каземиро си изкара два бързи жълти картона, а Барса също удари втора греда.

Победата изстреля тима на Зинедин Зидан начело в класирането, като има равни точки с Атлетико Мадрид - по 66. Барса остава трети с 65. "Дюшекчиите" обаче са с мач по-малко.