Резерва спаси Милан срещу 10 от Самп

Резерва спаси Милан срещу 10 от Самп Снимка: Getty Images

Сампдория бе на крачка от това да си тръгне с трите точки от "Сан Сиро", но резервата Йенс Петер Хауге спаси равенството за "росонерите".

Гостите натискаха сериозно през първото полувреме, но няколко добри намеси на Джанлуиджи Донарума остави двете нули на светлинното табло.

В началото на втората част обаче Тео Ернандес сбърка един пас, а 38-годишният Фабио Куалярела с едно докосване прехвърли излезлия напред вратар на Милан.

В 60-ата минута тимът на Клаудио Раниери остана с човек по-малко, след като Адриен Силва бе изгонен за втори жълт картон.

Крайното 1:1 оформи влезлият като резерва Хауге. 21-годишният талант, който бе купен от "росонерите" през лятото, се възползва от неразбория в отбраната на Самп и с хубав по диагонала спечели точката за Милан.

Въпреки това тимът на Стефано Пиоли остава на пет точки от лидера Интер, като вече има и цели два мача изиграни повече. Междувременно Сампдория остава на десетото място с 36 пункта.