Резервата Мбапе спаси ПСЖ срещу неудобен съперник

Резервата Мбапе спаси ПСЖ срещу неудобен съперник Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен победи Ница с 2:1 у дома в деветия кръг на Лига 1 и постига осма победа в от 9 мача в първенството.

Килиан Мбапе донесе победния гол на шампионите десетина минути преди края, след като се появи в игра от скамейката през втората част.

Суперзвездата беше получил почивка от Кристоф Галтие, но се наложи да помага срещу Ница, който си остава доста неудобен съперник за ПСЖ, след като затрудни парижани и миналия сезон.

Лионел Меси откри резултата в 28-ата минута от пряк свободен удар, но малко след почивката Лаборд изравни.

В 83-тата минута Мбапе беше на точното място, за да засече във вратата подаване на Мукиеле и така ПСЖ записа шеста поредна победа във всички турнири.

Тимът на Галтие си върна първото място в класирането с 25 т., с две над втория Олимпик Марсилия.