Резил! Юнайтед отново освиркан и унизен на "Олд Трафорд"

Резил! Юнайтед отново освиркан и унизен на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа пореден резил от началото на сезона и отнесе 0:3 от Нюкасъл насред "Олд Трафорд" за Купата на лигата.

Така селекцията на Ерик тен Хаг изхвърча от турнира на осминафиналната фаза, след като показа отчайваща игра и получи заслужени освирквания от трибуните.

"Свраките" откриха в 28-ата минута чрез своя талисман Мигел Алмирон, който беше влязъл като резерва заради контузията на Мат Таргет.

Алмирон завърши контраатака с добре насочен удар в далечния ъгъл, след като получи извеждащо подаване от Ливраменто.

8 минути по-късно Люис Хол се прояви с първия си гол за Нюкасъл с майсторски изпълнен удар от въздуха.

Една изчистена от Хари Магуайър топка попадна на крака на Хол и той директно я изстреля в далечния ъгъл на Онана.

В 60-ата минута резилът за домакините доби сериозни размери, след като Амрабат загуби една топка в центъра, Джо Уилок проби необезпокояван и от границата на наказателното поле отбеляза за 3:0.

До края домакините нямаха никакви футболни аргументи, с които да променят развоя, и мачът просто се доиграваше.

Сезонът продължава да протича катастрофално за "червените дяволи" и облаците над Тен Хаг все повече се сгъстяват.

Във втори пореден мач неговият тим допусна три гола на своя стадион и загуби.

За Нюкасъл пък това беше своеобразен реванш за финала на Купата на лигата през миналия сезон, когато се срещнаха същите два тима, но манчестърци победиха.