Роналдо пропусна дузпа, но Ювентус сграбчи девета поредна титла

Роналдо пропусна дузпа, но Ювентус сграбчи девета поредна титла Снимка: Getty Images

Ювентус официално спечели девета поредна титла в Серия А след домакинска победа с 2:0 над Сампдория в мач от 36-ия кръг.

Роналдо откри резултата в добавеното време на първата част. Пянич изпълни неочаквано пряк свободен удар и вместо да центрира, пусна прострелна топка в наказателното поле, а португалецът с добре насочен удар в ъгъла се разписа.

Тове беше неговият гол №31 в Серия А и така Кристиано стана едва вторият футболист на Юве с такова постижение. Пред него е само Фелис Борел, който през сезон 1933/34 се е разписал 32 пъти.

В 67-ата минута Федерико Бернардески покачи на 2:0 с добавка след спасен изстрел на Роналдо.

В самия край на срещата Ювентус получи дузпа и CR7 можеше да увеличи головата си сметка, но нацели гредата и пропусна.

С трите точки "бианконерите" стават недостижими на върха за втория Интер и са с аванс от 7 пункта два кръга преди края.