Салах се завърна подобаващо, а победният ход на Ливърпул продължава

Салах се завърна подобаващо, а победният ход на Ливърпул продължава Снимка: Getty Images

Лидерът във Висшата лига Ливърпул продължи победния си ход с убедително 4:1 в гостуването на Брентфорд.

Така мърсисайдци поне временно се откъснаха с 5 т. пред втория в таблицата Манчестър Сити, който обаче има и два мача по-малко.

Дарвин Нунес откри резултата с прехвърлящ удар в 35-ата минута, а 10 минути след почивката Алексис Мак Алистър удвои.

Асистенция на аржентинеца даде завърналият се след контузия Мохамед Салах, който влезе от пейката и по-късно се отчете и с попадението за 3:0.

Айвън Тони отбеляза за домакините с добавка, а Коди Гакпо добави още един гол за Ливърпул.

Лошите новини за Юрген Клоп са свързани с новите контузии в състава.

Още преди мача вратарят Алисон отпадна от сметките, а в хода на сблъсъка се контузиха и Къртис Джоунс и Диого Жота, които бяха принудително заменени.

В таблицата Ливърпул има 57 т., а Манчестър Сити и Арсенал са с по 52.

По-късно днес "артилеристите" гостуват на Бърнли, докато Сити посреща Челси.