Сензационният Суарес този път не стигна на Атлетико

Сензационният Суарес този път не стигна на Атлетико Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид допусна изравняване в последната минута и стигна само до 2:2 със Селта у дома в мач от 22-рия кръг на Ла Лига.

Лидерът в класирането можеше да се откъсне на цели 10 т. зад преследвачите Барселона и Реал Мадрид, но и сега остава убедително начело в таблицата, а все още е изиграл мач по-малко от конкурентите си за титлата.

Луис Суарес отбеляза поредните си два гола и е еднолично начело при голмайсторите в първенството с 16 попадения.

Преди това гостите поведоха чрез Санти Мина след прекрасна атака.

Суарес осъществи пълен обрат за Атлетико, като първо засече прострелно центриране на Йоренте в самия край на полувремето.

Скоро след подновяването на играта уругваецът се разписа повторно след центриране на Лоди.

В самия край обаче резервата на Селта Факундо Ферейра донесе точката на своите.

Така Атлетико събра 51 т. на върха, докато Реал и Барселона са с по 43 и мач повече от "дюшекчиите".