Сгромолясването на Ливърпул продължи и във Висшата лига

Ливърпул изпраща една кошмарна седмица, след като в рамките на няколко дни почти загуби шансове за двата трофея, за които все още се бори - тези от Лига Европа и Висшата лига.

В четвъртък "червените" бяха надиграни с 0:3 от Аталанта на техния "Анфийлд", а днес от крепостта на тима с трите точки в Премиършип си тръгна и Кристъл Палас. Лондончани отбелязаха ранен гол и успяха да съхранят аванса си до края, въпреки че в големи периоди от двубоя бяха подложени на обсада.

В 14-ата минута защитата на домакините изгледа отблизо многоходова комбинация на лондончани, която завърши с подаване на Мичъл към Езе, който откри резултата. Три минути по-късно Палас бе много близо до втори гол. След подхлъзване на Ван Дайк Матета излезе сам срещу Алисон и го прехвърли, но Анди Робъртсън успя да стигне до топката и да я изчисти на голлинията.

До края на полувремето отличен шанс пропусна Луис Диас, а десетина след началото на второто Дарвин Нунес направи голям пропуск. След ъглов удар и отклоняване на Ван Дайк топката се озова на крака на уругваеца. Той обаче стреля в обсега на вратаря и Хендерсън направи блестящо спасяване. Следващите атаки на Ливърпул завършваха с неточни удари. Клоп реши да освежи нападението и пусна Жота и Гакпо на мястото на Нунес и Диас.

Последва нов силен период за мърсисайдци, в 72-рата минута дойде поредният голям пропуск на "червените". След грешка в защитата на лондончани Собослай пусна към Жота, който бе пред опразнената врата, но успя да уцели Клайн. Последваха два невероятни пропуски. Първо Матета стреля в Алисон, въпреки че бе на метър от голлинията, а след това Джоунс бе изведен сам срещу вратаря, но не уцели вратата.

Така резултатът остана непроменен и "орлите" ликуваха.