Сити дръпна на върха, Челси най-сетне победи

Сити дръпна на върха, Челси най-сетне победи Снимка: Getty Images

Манчестър Сити не допусна грешка срещу Лийдс и победи с 2:1 у дома, за да поведе с 4 т. на върха в класирането на Премиър лийг.

Два гола на Илкай Гюндоган през първото полувреме стигнаха на "гражданите" за успеха, а германецът можеше да реализира и хеттрик, но пропусна дузпа след почивката.

В 85-ата минута Родриго намали за Лийдс и върна интригата в един наглед решен двубой, но гостите не успяха да поднесат изненада.

По същото време Челси най-после стигна до победа при втория период на Франк Лампард начело на тима.

След шест поредни загуби с мениджъра, този път лондончани надделяха с 3:1 над Борнемут, а успехът дойде с два късни гола след 80-ата минута.

Конър Галахър отбеляза ранен гол за Челси, но после Матиас Вина изравни.

Беноа Бадиашил отново изведе "сините" напред в 82-рата минута, а влезлият като резерва Жоао Феликс оформи крайния резултат.

Челси не беше побеждавал в цели 10 поредни двубоя.

Тотнъм пък успя да спечели минимално с 1:0 над Кристъл Палас с гол на Хари Кейн в края на първото полувреме.

В таблицата Манчестър Сити води с 82 т. пред Арсенал със 78.

Тотнъм е шести с 57 т., докато Челси се върна на 11-тата позиция с 42.