Сити излезе на 17 точки пред Юнайтед. Титлата е близо

Сити излезе на 17 точки пред Юнайтед. Титлата е близо Снимка: Getty Images

Манчестър Сити продължава да мачка във Висшата лига и вече има 17 точки преднина на върха в класирането пред втория Манчестър Юнайтед след рутинна победа с 2:0 над Лестър.

И двата гола паднаха през втората част. Бенжамен Менди откри резултата в 58-ата минута с хубав удар с десния крак по диагонала, а крайното 2:0 оформи Габриел Жезус в 74-тата след брилянтна контраатака.

Така "гражданите" вече имат 74 точки, докато вторият Юнайтед е с 57, но и с два мача по-малко. Съвсем скоро Сити ще може да бъде обясен за шампион и математически.

"Лисиците" остават на третата позиция с 56 пункта.

Победата над Лестър идва и само няколко дни преди първия сблъсък срещу Борусия Дортмунд от четвъртфиналите на Шампионската лига. Междувременно днес "жълто-черните" записаха домакинска загуба с 1:2 от Айнтрахт Франкфурт.