Сити изпревари Арсенал и вече е първи, Холанд с гол №50 през сезона

Сити изпревари Арсенал и вече е първи, Холанд с гол №50 през сезона Снимка: Getty Images

Манчестър Сити оглави класирането във Висшата лига след победа с 2:1 над Фулъм. Тимът на Пеп Гуардиола пое водачеството, изпреварвайки Арсенал с една точка.

И трите гола паднаха още в първото полувреме. С 50-ия си гол във всички турнири Ерлинг Холанд откри резултата с точно изпълнена дузпа в третата минута.

Попадението бе под №34 за норвежеца във Висшата лига, с което той изравнява постижението на Алън Шиърър и Анди Коул, но те вкараха своите в сезони с по 42 кръга. Това превръща Холанд в най-резултатния футболист в рамките на един сезон в Премиършип в сегашния му формат с 20 отбора.

В 15-ата Карлос Винисиус изравни с единствения си точен удар в срещата, но в 36-ата Хулиан Алварес с прекрасен шут извън наказателното поле прехвърли Бернд Лено.

До края "гражданите" успяха да удържат аванса си и вече имат 76 точки на върха, с една повече от Арсенал, като "артилеристите" са и с изигран мач в повече. Фулъм остава 10-и с 45 точки.